ovčí vlna 39*24 - Včelí úly 39*24

Přejít na obsah

ovčí vlna 39*24

  • Úl je zateplený pásem 100% ovčí střižné vlny Isolena-RheinBlock tlošťky 3cm, šířky 30cm, o objemové hmotnosti 16kg/m3 u které nejsou použita žádná pomocná syntetická vlákna nebo mřížky a opatřená trvalou ochranou proti molům, působí hygroskopicky, tzn. velmi rychle se přizpůsobuje vlhkosti vzduchu a dokáže ji odebírat, když je tato vlhkost vzduchu vyšší než normální nebo naopak dokáže vlhkost vydávat, pokud jsou klimatické podmínky opačné. Ovčí vlna přitom může pojmout vlhkost o objemu až 33% vlastní váhy, aniž by významnou měrou ztratila izolační vlastnosti, aniž by byla sama zvlhla, bobtnala, ztratila na vzdušnosti nebo dostala jiné nežádoucí vlastnosti. Coby bílkovinné vlákno je také rezistentní vůči vodě, tedy hydrofobní (vodovzdorná, ve vodě se nerozpouští). Její použití je tedy také velmi výhodné v kritických situacích, např. hrozí-li velká pravděpodobnost tvorby kondenzátu.
  • Nástavek tvoří dva dřevěné rámy a palubky SM tl. 12.5mm s hladkou zadní stranou, na připěvnění palubek jsou použity spony, je opatřen česnovým uzávěrem a zateplen pásem 100% ovčí střižné vlny Isolena-RheinBlock
  • Víko je zatepleno ovčí vlnou Isolena-RheinBlock filcová nos vrstva ji umožnuje upevnit do víka, vrchní stranu víka tvoří sololit 3mm.
Návrat na obsah